sobota, 5 września 2015

Moje muzyczne odkrycie

   Od momentu powrotu z urlopu mam bardzo mało czasu na dzierganie i czytanie. Praca, praca, praca... I po trzech bardzo intensywnych tygodniach chętnie pojechałabym na jakiś wypoczynek. Jeszcze czeka mnie trochę  takich trudnych dni. Ale mam nadzieję, że jak rok szkolny się rozbuja i wejdzie w normalny rytm, trochę się uspokoi i będę miała czas usiąść z robótką w kąciku, poczytać i delektować się moim najnowszym muzycznym odkryciem.

David Garrett - cudnie gra na skrzypcach i do tego jak wygląda! Przekonajcie się.   Odkrycia dokonałam podczas oglądania filmu "Uczeń diabła" o Nicolo Paganinim, w którym muzyk zagrał główną rolę. Poszperałam w Internecie i znalazłam mnóstwo nagrań z koncertów. 
I zachwyciłam się.3 komentarze:

  1. Przepięknie! Dziękuję za przypomnienie tego filmu. Niccolo Paganini - skrzypek i kompozytor jakże pięknych, wręcz niesamowitych utworów, mam kilka płyt z jego kompozycjami, rewelacja!!!
    Niedoceniony przez najbliższych i przyjaciół, potępiony przez Kościół - bardzo tragiczna historia jego życia, opisana przez Anatolija Winogradowa w książce "Potępienie Paganiniego". Polecam do przeczytania.
    Serdecznie pozdrawiam:))

    OdpowiedzUsuń
  2. uwielbiam jak maz gra na skrzypcach, zazwsze mam problem z wyborem utworu do zagrania, ale dzis juz nie. dzieki!!!!!

    OdpowiedzUsuń

Ostatnia już relacja z podróży

   W wyniku różnych podejmowanych ostatnio działań nie dokończyłam relacji z mojej czerwcowej podróży. Dzisiaj kolejna garść zdjęć i inform...