Pokazywanie postów oznaczonych etykietą rozdawajka. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą rozdawajka. Pokaż wszystkie posty

poniedziałek, 6 lipca 2020

Rozdawajka ósma

  27 lipca mija dziewięć lat mojego blogowego życia! Aż mi się wierzyć nie chce! Oj, wiele w moim życiu się w tym czasie wydarzyło. Jednak nie wyobrażam już sobie życia bez mojego bloga. I chociaż bywa, że już nie tak często piszę jak dawniej oraz mam wrażenie, że i czytelnicy rzadziej zaglądają, to jednak przywiązałam się do tej formy "wirtualnego pamiętnika". 
    Dziękuję tym, którzy do mnie zaglądają i zapraszam do udziału w rocznicowej rozdawajce, w której chcę obdarować najuważniejszego czytelnika mojego bloga. Ta rozdawajka będzie ósmą, organizowaną przeze mnie. W ubiegłym roku, w natłoku różnych życiowych zdarzeń, rozdawajki nie zorganizowałam.
 

Zasady są takie, jak co roku, należy:


  •  rozreklamować rozdawajkę na swoim blogu lub na facebooku wklejając banerek i podlinkować do mojej strony,
  • zostać obserwatorem mojego bloga (nie jest to warunek konieczny, aczkolwiek miło by mi było),
  • odpowiedzieć na pytanie dotyczące treści mojego bloga (poniżej) i przesłać odpowiedź na e-mail   gosio67@gmail.com do 27 lipca, w tytule wiadomości należy wpisać "rozdawajka ósma".
Pytanie, na które należy odpowiedzieć:

Jakie przedstawienie obejrzałam w czasie mojego tegorocznego pobytu w Sopocie?

Przedmiotem rozdawajki będzie chusta ze zdjęć poniżej.





   Każdy z moteczków, z których wydziergałam chustę, zawiera w sobie jedwab i tak - część w kolorze ciemnej fuksji to Alpaca Silk DROPSA (23% jedwab, 77% alpaca) , kolejna część to Filisilk ZITRONA i(30 % jedwabiu i 70% merino superwash ) i Kid Silk DROPSA (25% jedwabiu i 75% moheru) i jasny róż to Lace DROPSA (30% jedwab i 70% baby alpaca).
 
                                                                                        POWODZENIA!

wtorek, 21 sierpnia 2018

Rozdawajka siódma - rozstrzygnięcie

Komisja, w osobach mojego małżonka i mojej, rozstrzygnęła rozdawajkę siódmą. Aby wziąć udział w zabawie należało wysłać odpowiedź na pytanie: Co przemalowałam podczas ubiegłorocznego  urlopu w moim wakacyjnym domku?
Poprawna odpowiedź brzmi - szafki kuchenne.
Czas na rozstrzygnięcie zabawy.
Maszyna losująca gotowa...


                                   ...tak zwana sierotka , czyli mój mąż, wzięła się do dzieła....

...wszystkie losy zostały kilkakrotnie wymieszane...



                                               … i jest! Szczęśliwą posiadaczką mozaikowej chusty zostanie...….


Gratuluję!!! Basiu, chusta jest twoja.


Zwyciężczynię proszę o mailowy kontakt, zaś wszystkim uczestniczkom dziękuję za udział w zabawie.


środa, 25 lipca 2018

Rozdawajka siódma

   27 lipca mija 7 lat mojego blogowania. Wierzyć mi się nie chce, że to już tyle czasu!!! Wiele wydarzyło się w tym czasie - i dobrego,  i.... Nie chcę wspominać innych, niż dobre chwile.
   Dziewiarsko nauczyłam się bardzo, bardzo dużo, poznałam ( i nadal poznaję) nowe techniki, jednym słowem rozwijam się. Cieszę się, że mam grono swoich czytelników, może nie największe ale wierne. Bardzo Wam za to dziękuję.
Jak co roku o tej porze urządzam rocznicową rozdawajkę, w której chcę obdarować najuważniejszego czytelnika mojego bloga. 

Zasady są takie, jak co roku, należy:

  •  rozreklamować rozdawajkę na swoim blogu lub na facebooku wklejając banerek i podlinkować do mojej strony,
  • zostać obserwatorem mojego bloga (nie jest to warunek konieczny, aczkolwiek miło by mi było),
  • odpowiedzieć na pytanie dotyczące treści mojego bloga (poniżej) i przesłać odpowiedź na e-mail   gosio67@gmail.com do 20 sierpnia, w tytule wiadomości należy wpisać "rozdawajka siódma"
  • przedmiotem rozdawajki jest mozaikowa chusta (zdjęcie poniżej).


Pytanie brzmi:

Co przemalowałam podczas ubiegłorocznego  urlopu w moim wakacyjnym domku?




wtorek, 22 sierpnia 2017

Rozdawajka szósta - wyniki

    Z dwudniowym opóźnieniem, za co przepraszam, ogłaszam wyniki rozdawajki szóstej.
Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w zabawie oraz za miłe komentarze. 
   Czasem wydaje mi się, że ciut "wypaliła się" formuła mojego bloga, że nie jest interesujący i że powinnam coś zmienić. Myślę, że to w końcu nastąpi, gdy uporam się z nowymi życiowymi wyzwaniami.
 Ale póki co nie przedłużam oczekiwania na wyniki rozdawajki.
Uczestników prosiłam o odpowiedź na pytanie:
Jak nazywa się muzyk, który stał się moją muzyczną fascynacją i na koncert którego zabrał mnie mąż w prezencie urodzinowym?

To oczywiście David Garrett.
Maszyna losująca gotowa...
                                                       ...sierotka sięga po szczęśliwy los...





.....jest!
...szczęśliwy los należy do...
                        







Gratuluję zwyciężczyni (tu znajdziecie  bloga Ani - klik), do której wędruje ta chusta (klik).

 Już niedługo 15września ukaże się nowy album Davida Garretta. Już nie mogę się doczekać...
A to mała zapowiedź...

Wczoraj wróciłam z urlopu z mojego wakacyjnego domku. Relacja o tym, co tam "zmalowałam"  ukaże się wkrótce. A zmalowałam sporo...

 

piątek, 14 lipca 2017

Rozdawajka szósta

Sześć lat blogowania. 
To szmat czasu. Wydarzyło się wiele w moim życiu i prywatnym i zawodowym. Poznałam mnóstwo ciekawych osób mających tę samą pasję. Odkryłam kolejne hobby, zdobyłam wiele nowych dziewiarskich umiejętności. Dziękuję tym wszystkim, którzy tutaj zaglądają, zostawiają komentarze oraz są mi życzliwi.
   Jak zwykle z tej okazji ogłaszam rocznicową - szóstą - rozdawajkę, której przedmiotem jest ta chusta (klik), którą prezentuję poniżej. To tercetowa wariacja wydziergana z cieniutkiej niteczki Merinos Fine ISPE.



Zasady rozdawajki:
- rozreklamować rozdawajkę na swoim blogu lub na facebooku wklejając banerek i podlinkować do mojej strony (po prawej),
- zostać obserwatorem mojego bloga (nie jest to warunek konieczny, aczkolwiek miło by mi było),
- odpowiedzieć na pytanie dotyczące treści mojego bloga (poniżej) i przesłać odpowiedź na e-mail   gosio67@gmail.com do 20 sierpnia. 

Pytanie brzmi:

 - Jak nazywa się muzyk, który stał się moją muzyczną fascynacją i na koncert którego zabrał mnie mąż w prezencie urodzinowym?

sobota, 3 września 2016

Rozstrzygnięcie rozdawajki piątej

   Z małym poślizgiem czasowym, za co przepraszam, nastąpiło roztrzygnięcie rozdawjki piątej. Dziękuję wszystkim za udział. 
Należało odpowiedzieć na pytanie ile wersji chusty Tercet prezentowałam na blogu? 
Odpowiedź brzmi - trzy. 
A oto relacja z losowania.

Maszyna losująca gotowa.





Chwila pełna napięcia.... Kto okaże się szczęśliwcem i otrzyma pierwszą wersję chusty Tercet?


Jest!
  
Chustę otrzymuje Małgosia.

Gratuluję i proszę o kontakt, w celu ustalenia adresu przesyłki.




    Robótkowo marnie. Przerabiam swetry, które w tej chwili są na mnie za duże (kolejny powód, aby nie kupować nowych włóczek :-), przerabiam tunikę z włóczki Riva klik. Tym razem będzie to rozpinany kardigan. Wolno idzie, bo ostatnie dwa tygodnie intensywnie i długo pracowałam nad organizacją nowego roku szkolnego. Jeszcze dzisiaj dopieszczam plan lekcji dla uczniów. 
   Aby troszkę się odstresować wybrałam się na zakupy do sklepu.... z farbami. Zakupiłam kolejny zapas farb, pędzli i innych gadżetów niezbędnych do przemalowywania mebli. Dokończyłam malowanie szafy w przedpokoju. i przymierzam się do kolejnych metamorfoz.
    Zapewne niebawem pokażę, co "zmalowałam".
 
 

piątek, 5 sierpnia 2016

Nadmorska chusta

   Od prawie tygodnia spędzam wakacje w moim ukochanym miejscu, gdzie jest cisza, spokój, świetny klimat. W tym roku jesteśmy sami z mężem, cóż, dzieci powoli wyfruwają z gniazda. Syn wpadnie na chwilę, zaś córka uwiązana jest obowiązkami służbowymi. Koło się zatoczyło, jesteśmy tylko we dwoje, jak młodzi małżonkowie. Na szczęście lubimy ze sobą spędzać czas.
   Chustę, którą dzisiaj pokażę, zaczęłam jeszcze przed wyjazdem, dziergałam w czasie podróży (wyjątkowo długiej w tym roku - korki na autostradzie potworne + wypadek), kończyłam na plaży. Powstała z włóczki Filisilk ZITRONA, która została mi z tej chusty,  w sumie z 4/5 motka. Wykorzystałam ażur z chusty Eyeblink
   Chusta prezentuje się tak.


Przypominam o rodawajce piątej Musiałam zmienić adres e-mail, na który należy przesyłać odpowiedzi na pytanie rozdawajkowe, ponieważ były jakieś problemy z poprzednim.

piątek, 22 lipca 2016

Rozdawajka piąta

   Jak ten czas leci. Nie obejrzałam się, a to już minęło pięć lat mojego blogowania. Wiele się przez ten czas wydarzyło i dobrego, i tego gorszego, niemniej jednak z radością realizuję swoje pasje oraz poznaję ciekawe osoby.
   Wiem, że mam grono wiernych czytelników, zawsze miło mi jest czytać ich komentarze, zagląda do mnie sporo osób. I zawsze cieszę się, jeżeli pojawia się nowy obserwator.
   W związku z tym, rzec można okrągłym, jubileuszem ogłaszam piątą rozdawajkę dla uważnych czytelników mojego bloga.

Zasady rozdawajki są następujące, należy:
- przesłać odpowiedź na pytanie dotyczące mojego bloga na adres gosio67@gmail.com
- rozreklamować rozdawajkę na swoim blogu wklejając banerek,
- zostać obserwatorem mojego bloga, nie jest to warunek konieczny, niemniej jednak będzie to miły 
  gest z Waszej strony.

 Pytanie brzmi: 
Ile  wersji chusty Tercet  prezentowałam na blogu?

Pytania proszę nadsyłać na podany wyżej e-mail do 18 sierpnia. Przedmiotem rozdawajki jest prezentowana ta chusta (na zdjęciu).

środa, 19 sierpnia 2015

Rozstrzygnięcie rozdawajki czwartej

    Dziękuję za udział w kolejnej rozdawajce. Jednym z warunków udziału w zabawie było udzielenie odpowiedzi na postawione pytanie dotyczące mojego bloga, które brzmiało:

O jakim nieudanym moim projekcie pisałam na blogu w tym roku?
 
Oczywiście chodziło o firankę do kuchni, pisałam o tym tutaj.
A teraz przechodzę do rozstrzygnięcia zabawy.
 
Maszyna losująca już gotowa.                                                                               Losowanie
      

            Szczęśliwą posiadaczką chusty Doubble Bubble według projektu Dagmary została Basia Nalberczak. bardzo proszę o kontakt mailowy i podanie adresu wysyłki.

                             GRATULUJĘ!
 
 
 


sobota, 8 sierpnia 2015

Przypomnienie o rozdawajce




Przypominam o rozdawajce, szczegóły tutaj (klik).  












A ja wypoczywam tak, jak lubię najbardziej.
Pogoda rewelacyjna, od 23 do 28 stopni, woda w morzu ciepła, delikatny wiaterek - żyć nie umierać. Uciekłam od upałów w centrum Polski. Jeszcze tydzień...
   A na drutach jedwabie z wełenką.

sobota, 18 lipca 2015

Doubble bubble, czyli testowanie zakończone i rozdawajka numer 4

   Jak pisałam w jednym z wcześniejszych postów, zadebiutowałam jako testerka. Miałam przyjemność dziergać chustę według projektu Dagmary. To Doubble Bubble. Przy okazji nauczyłam się czegoś nowego - formowania półokrągłego kształtu chusty nie za pomocą rzędów skróconych, a dobierania oczek brzegowych.
   Chustę wykonałam z mieszanki jedwabiu i wełny (Lace Dropsa) na drutach 4.0, zużyłam około 1/2 motka. Udzierg jest bardzo zwiewny, delikatny, idealny do letniej sukienki. Prezentuje się tak.


                                     



















        

   Chusta ta jest przedmiotem  kolejnej już rozdawajki z  okazji mijających czterech lat mojej aktywności w sferze blogowej. 

Zasady rozdawajki są następujące, należy:

- przesłać odpowiedź na pytanie dotyczące mojego bloga,
- rozreklamować rozdawajkę na swoim blogu wklejając banerek,
- zostać obserwatorem mojego bloga, aczkolwiek nie jest to warunek konieczny, niemniej miło mi będzie.

Pytanie brzmi:
O jakim nieudanym moim projekcie pisałam na blogu w tym roku?

Odpowiedzi można przesyłać do 17 sierpnia na adres zamotanagama@blogspot.com

A teraz lecę się pakować. Odezwę się po powrocie i zdam relację z podróży.

wtorek, 16 grudnia 2014

Najlepszy prezent gwiazdkowy na świecie

    Wczoraj miałam trudny i dług i dzień. Po powrocie do domu nie miałam na nic siły. Stwierdziłam, że trochę podrutuję, ale komputera nie odpalę (dosyć mam go w pracy). Jednak, gdy trochę odtajałam, złamałam się, otworzyłam mojego laptopa i zaczęłam podczytywać blogi maniaczek - dziergaczek. I nagle.... Hurrra! Zostałam wylosowana w rozdawajce u Pimposhki!. Nie spodziewałam się takiego zakończenia dnia. Pimposhka obdarowała mnie takim prezentem.


Cóż może być lepszego dla szalonej (przyznaję to szczerze) dziewiarki, niż możliwość wybrania spośród tylu śliczności, tego, co najbardziej się podoba. Od razu "poleciałam" do sklepu u Chmurki (przyznaję się bez bicia i z ogromnym żalem, że dopiero teraz), że pierwszy raz tam byłam. Zaczęłam szperać i znalazłam to.  Teraz tylko cierpliwie muszę odczekać, aż poczta mi przyniesie dwie paczuszki - jedną ze sklepu u Chmurki, drugą od Pimposhki z unikatowym kalendarzem. 

                                                   
            Pimposhko, dziękuję! 

Po raz drugi los się do mnie uśmiechnął, pierwszy raz uszczęśliwiła mnie Asja.

P.S. Zdjęcia pochodzą zbloga Pimposhki.

sobota, 16 sierpnia 2014

Rozstrzygnięcie rozdawajki trzeciej

Dziękuję tym osobom, które wzięły udział w mojej blogowej zabawie. Trzeba było odpowiedzieć na pytanie: w których, opisanych przeze mnie ksiażkach na blogu, występuje wątek dziewiarski? Należało podać dwa tytuły.
Dla uważnych czytelników bloga to nie było trudne pytanie. Poprawna odpowiedź brzmi:
" Irlandzki sweter" Nicole R. Dickson
"Upadłe damy II Rzeczpospolitej" Kamila Janickiego

Losy przygotowane.


Maszyna losująca puszczona w ruch. Roli "sierotki" podjęła się moja kuzynka. Dzięki Magda.


Chusta wędruje do Małgosi. GRATULUJĘ!
Proszę o e-mail z adresem, na który prześlę szal.

A ja powoli pakuję walizki przed wyjazdem do domu.

środa, 16 lipca 2014

Korekta adresu e-mail do rozdawajki

Przez moment nie działał podany przeze mnie adres e-mail do rozdawajki. Moja wina, moja wina....Po prostu zrobiłam błąd w adresie. Teraz jest już dobrze. Osoby, które próbowały już coś wysyłać proszę, aby zrobiły to jeszcze raz. Myślę, ze teraz wszystko działa. 
Podaję adres jeszcze raz
zamotanagama@gmail.com

wtorek, 15 lipca 2014

Rozdawajka trzecia i wiśniowa chusta

Mijają już trzy lata od kiedy weszłam w dziewiarską blogową sferę. Z tej okazji ogłaszam kolejną rozdawajkę.

Tym razem zasady będą trochę inne. Wybiorę osobę, która:

- prześle na podanego poniżej e-maila odpowiedź na zadane pytanie dotyczące mojego bloga,
- rozreklamuje rozdawajkę na swoim blogu (jeżeli takowy posiada) umieszczając banerek,
- miło mi będzie, jeżeli zostanie obserwatorem mojego bloga, aczkolwiek nie jest to warunek konieczny.

Przedmiotem rozdawajki jest szal widoczny na banerku. Więcej zdjęć poniżej.

Pytanie brzmi:

W których, opisanych przeze mnie książkach na blogu, występuje wątek dziewiarski? 
Proszę o podanie dwóch tytułów.

Odpowiedzi proszą nadsyłać do 15 sierpnia 2014r. na e-mail:    zamotanagama@gmail.com

   A tu więcej zdjęć wiśniowej chusty wydzierganej z jednego motka cieniutkiej nitki będącej mieszanką wełny (49%) i akrylu (51%). Projekt własny.










piątek, 2 sierpnia 2013

Prawie Cameo i rozdawajki ciąg dalszy

   Zobaczyłam u Ani tę chustę. Wzór cameo do nabycia na raverly. Przypadła mi do gustu. Poszperałam w moich pudłach i znalazłam dwa motki ( rudy i bardzo jasny beż) pozostałości z wcześniejszych dzierganek. Wzięłam druty do ręki i ... wyszła prosta w robocie, a bardzo efektowna chusta. Prawie cameo, ponieważ ażur robiłam prawymi oczkami i tylko ażur wykończyłam pikotkami. 






   Ponieważ wybrana osoba w mojej blogowej zabawie się nie odezwała, jutro przeprowadzę kolejne losowanie.



Letni kardigan z kwadratów

    W końcu udało mi się zmobilizować i sfotografować mój kardigan z kwadratów. Kardigan już się nosi, odbył podróż do Grecji, a dopiero ter...