sobota, 2 marca 2013

"Księżniczka z lodu"

        W małym szwedzkim miasteczku Fjällbaka popełniono morderstwo, ginie piękna kobieta. Choć wiele wskazuje na samobójstwo, nie wszyscy w to wierzą. Matka zamordowanej prosi przyjaciółkę córki z dzieciństwa, aby ta napisała wspomnienie o Alexandrze. Erika, która wróciła do rodzinnego miasteczka aby uporządkować  rodzinne sprawy, wspólnie z Patrikiem Hedströmem - policjantem prowadzącym sprawę, próbują rozwikłać tajemnicę zabójstwa. Wkrótce wychodzi na jaw, że tragiczne wydarzenia z przeszłości mają związek z morderstwem. 
   W tle śledztwa rozgrywa się tragedia siostry Eriki - Anny, która tkwi w małżeństwie pełnym przemocy. Wielokrotnie jest bita przez męża. Jednak, gdy   Lucas w furii uderza córeczkę łamiąc jej rękę, Anna zabiera dzieci i przyjeżdża do siostry. 
   "Księżniczka z lodu" to pierwsza z całej serii książka Camilli Läckberg, ja czytanie zaczęłam od drugiej ("Kaznodzieja"), dopiero teraz sięgnęłam po tę część. Na pewno nie poprzestanę na niej i sięgnę po kolejne książki szwedzkiej autorki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uczę się nowych technik - mozaikowa chusta

   Jakiś czas temu podziwiałam na blogu Makunki piękną mozaikową chustę (klik). Pomyślałam sobie, że też chciałabym kiedyś taką zrobić. I ...