sobota, 22 czerwca 2013

Szpitalne lektury czyli "Dom nad morzem" i "Mężczyzna, którego nie chciała pokochać"

   Ostatnie dwa tygodnie znowu spędziłam z synem w szpitalu, który przeszedł  już szóstą operację (niestety jeszcze nie ostatnią). W czasie, gdy odpoczywał lub spał, czytałam i dziergałam. Dzisiaj o przeczytanych książkach.

"Dom nad morzem" Santy Montefiore to książka, w której tajemnica z przeszłości determinuje życie bohaterów. 
Florina, dziewczynka z włoskiego miasteczka, mieszka z ojcem. Jej matka uciekła ze sprzedawcą pomidorów zabierając młodszego braciszka. Bohaterce nie jest łatwo, ojciec, zamiast zająć się córką spędza czas na "zapijaniu" swojego nieszczęścia. Pewnego dnia Florina trafia do posiadłości La Magdallena. Jest nią zauroczona i marzy, aby kiedyś móc wejść do środka. Przypadkiem poznaje  Dantego, syna właścicieli. Ten oprowadza ją po ogrodzie, z czasem w prowadza do swojego towarzystwa. Florina marzy, że kiedyś poślubi chłopaka i zamieszka w willi. Życie weryfikuje jej marzenia.
Marina, to właścicielka pensjonatu w angielskiej, nadmorskiej miejscowości. Kocha to miejsce, włożyła cała duszę i serce, aby je stworzyć. Obok siebie ma ukochanego mężczyznę, pasierbicę, która nie darzy jej sympatią i pasierba pomagającego w prowadzeniu hoteliku. Jednak nad pensjonatem zawisły czarne chmury. Ratunkiem przed bankructwem ma być zatrudnienie młodego malarza Rafaela Santoro, który poprowadzi lekcje rysunku. Co łączy te trzy postaci? Jaką tajemnicę skrywa Marina? Co stało się z Floriną? Warto zabrać tę książkę na wakacyjne wyprawy. Świetnie nadaje się do czytania na plaży.

   "Mężczyzna, którego nie chciała pokochać" Federico Moccia to książka o wyborach, jakich muszą dokonać bohaterowie. 
   Poznajemy młodą wybitną pianistkę, która w pewnym momencie życia dokonuje najtrudniejszego wyboru - przestaje grać. To cena, jaką płaci, aby jej ukochany przeżył. Później staje przed kolejnym trudnym wyborem.
   Pewien bogaty i przystojny mężczyzna nie lubi, gdy ludzie wokół są szczęśliwi. Bawi się burząc szczęście innych. Czy taki cynik jest w stanie kochać? Co takiego wydarzyło się w jego życiu, że nie potrafi być z żadną kobietą? Czym zauroczyła go Sofia, że jego serce zaczęło szybciej bić? Czy uda mu się zdobyć tę kobietę i zatrzymać przy sobie? Jakiego wyboru dokona Sofia? Dowiecie się, gdy sięgnięcie po tę książkę.
To kolejna pozycja świetna na wakacyjne wyjazdy. Polecam.Jutro jest Dzień Ojca, moje dzieci przygotowały dla swojego tatusia prezencik z przymrużeniem oka.
Jak Wam się podoba? Mnie bardzo!
Ciekawa jestem, czy jest wersja dla mamusi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Impressionist Sky

   Tak nazywa się kolor wełny firmy MALABRIGO, z której powstaje kardigan . Pamiętacie ten sweterek (klik)? W wyniku mojego gapiostwa przy...