poniedziałek, 25 lutego 2013

"Kobieta z Piątej Dzielnicy"

   Harry Ricks pewnego dnia ląduje na lotnisku w Paryżu. Dlaczego właśnie tu amerykański wykładowca filmoznawstwa postanawia spędzić część swojego życia? Otóż w wyniku skandalu, jaki wybuchł po ujawnieniu jego romansu ze studentką, musiał opuścić Stany Zjednoczone. Opuścił także swój dom, żonę, która nie chciała go znać i córkę. A ponieważ zawsze marzył o tym, aby zamieszkać w Paryżu i napisać książkę, tam właśnie uciekł od problemów. Życie jednak jest zaskakujące, pojawiły się inne kłopoty, przede wszystkim finansowe, ale nie tylko. Któregoś dnia Harry poznaje starszą od siebie Margit Kadar, Węgierkę. Od tego momentu w życiu bohatera  dzieją się coraz dziwniejsze rzeczy. 
Autor Douglas Kennedy oprowadza nas po ponurych zakamarkach ludzkiej duszy. Książka trzyma w napięciu i warto po nią sięgnąć.
   Na jej podstawie nakręcono film, pod tym samym tytułem. Główną rolę gra Ethan Hawke, w rolę Margit wciela się Kristin Scott-Thomas. W jednej z ról możemy zobaczyć młodą polską aktorkę Joannę Kulig. Wersja filmowa odbiega nieco od książki, jego zakończenie nie jest do końca zrozumiałe, poza tym panuje w nim mocno przygnębiający nastrój. Wolę książkę. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Ostatnia już relacja z podróży

   W wyniku różnych podejmowanych ostatnio działań nie dokończyłam relacji z mojej czerwcowej podróży. Dzisiaj kolejna garść zdjęć i inform...