niedziela, 10 lutego 2013

"Skrywana przeszłość" i zielone z czerwonym

   Wstrząsająca książka. Laura, główna bohaterka, mieszka w Berlinie i wiedzie spokojne i szczęśliwe życie u boku swego męża. Bardzo zaprzyjaźniona jest z jego dziadkiem. Gdzieś w Polsce żyje babcia, z którą od lat Laura nie utrzymuje kontaktu. Gdy otrzymuje wiadomość o jej śmierci, bohaterka wraca do kraju na pogrzeb. Otrzymuje w spadku pudło z zeszytami, w których zawarta jest tragiczna historia babci i jej przyjaciółki.      
   Młode dziewczyny to Żydówki, które początkowo ukrywają się, aby nie trafić do getta. Potem niestety wywiezione zostają do obozu koncentracyjnego w Majdanku. Tam poznają niemieckiego lekarza, który przeprowadzał barbarzyńskie eksperymenty na więźniach. Kim okazał się później w życiu Laury? Kim okazała się jej babcia? Kto był matką Laury? Wszystkie odpowiedzi można znaleźć w tej powieści. 

A w międzyczasie "dzieje się". I tak powstały dwie bardzo zwiewne chusty: zielona i czerwona. Obydwie czekają na aplikacje, a na drutach jest kolejna gorzka czekolada.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uczę się nowych technik - mozaikowa chusta

   Jakiś czas temu podziwiałam na blogu Makunki piękną mozaikową chustę (klik). Pomyślałam sobie, że też chciałabym kiedyś taką zrobić. I ...