PowitanieDrogi Gościu, witam Cię na moim blogu, cieszę, ze tu jesteś. Będzie mi bardzo przyjemnie, jeśli zostawisz swój ślad w postaci miłego komentarza.

Wzory do pobrania

poniedziałek, 6 lipca 2015

"Boks na Ptaku"

   Pełna humoru dalsza część rozmowy Artura Andrusa z Marią Czubaszek i Wojciechem Karolakiem (pierwsza część "Każdy szczyt ma swój Czubaszek"). Świetna książka na początek wakacji. W tej części więcej dowiadujemy się o młodości i muzycznych początkach Wojciecha Karolaka. Muzyk opowiada o współpracy z Krzysztofem Komedą, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Michałem Urbaniakiem i wieloma innymi, równie świetnymi, muzykami jazzowymi.
   Można przeczytać także o rzeczywistości lat 60 i 70-tych ubiegłego stulecia, artystycznym świecie, w którym obracał się Wojciech Karolak. A także o jego zmaganiu się z chorobą alkoholową. Wszystko to okraszone jest pełnymi humoru wtrąceniami Marii Czubaszek, czasem zupełnie rozmijającymi się z tym, co opowiadał w danym momencie mąż, a przez to tworzącymi wręcz surrealistyczne sytuacje humorystyczne. Pomiędzy opowieści autor włożył teksty Marii Czubaszek, które "wykopał" z głębokiej, ciemnej piwnicy. Fakt wykopywania godny jest miana superpoważnej akcji ratunkowej, której opis również można znaleźć w książce.  Polecam, warto przeczytać.
   
  
   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz