sobota, 18 października 2014

Swetrzyskoło inaczej

   Swetrzyskoło numer dwa powstało trochę inaczej. Ale nie jest to jajo jak u Doroty.  Wykorzystałam oczywiście pomysł Doroty, aby w pewnym momencie przestać dobierać oczka w każdej części koła. Po zrobieniu otworów na rękawy oczka dobierałam tylko w czterech miejscach. Poza tym wykorzystałam rzędy skrócone, które przerabiałam od prawego do lewego przodu. Dzięki temu przody swetra i tył są wydłużone, zaś góra swetra nie jest taka obfita jak w pełnym kole. Dzięki temu jest wygodniejszy w noszeniu, szczególnie zimą, gdy na sweter trzeba włożyć płaszcz.
Moje swetrzyskoło inaczej prezentuje się tak.


  

   Tuż przed końcem prac nad tym swetrem dostałam w prezencie od mojej siostry ceramiczny guzik, który kupiła na targach rękodzieła. Guzik idealnie pasuje i wielkością, i kolorystyczne. A pochodzi z pracowni Luka ceramika (www.lukaceramika.pl).6 komentarzy:

 1. Piękny - ma cudowne jesienne kolory.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładny sweter. Obserwuje je na różnych blogach. Stają się coraz bardziej popularne. Może to przez kolory tej przepięknej włóczki.
  Pozdrawiam
  http://drucikianusi.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobry pomysł z tymi zmianami! Fajne kolory włóczki, dobry wybór na jesienno-zimowe szarości za oknem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow :)......piękny:)Dobry pomysł z tymi skróconymi rzędami:) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Wygląda super ,guzik też ładny .
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny sweter :-) Piękne kolory, a guzik genialny - doskonale pasuje.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń

W podróży

Drugi tydzień jestem w podróży, odwiedzam piękne miejsca, uczę się nowych rzeczy. Poniżej mała zapowiedź, tego, co widziałam - na horyzonci...