niedziela, 22 stycznia 2017

Męski zestaw i przeczytane

   Mój mąż zgłosił zapotrzebowanie na nową czapkę, która pasowałaby mu do nowego zimowego płaszczyka. Stwierdził, że pod szyję również coś by się przydało. Obydwoje doszliśmy do wniosku, ze szalik nie, za to niewielki komin i owszem. W związku z tym weszłam na bloga Antoniny (klik), gdzie znalazłam gotowy przepis na męską czapkę. Komin zrobiony wg tego samego wzoru. Całość przypadła właścicielowi do gustu, prezentuje się tak.


  
 "Jestem żoną szejka" Laili Shukri to opowieść o Polce, która pracując w amerykańskiej firmie farmaceutycznej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich poznała jednego z najbogatszych szejków. Mimo ostrzeżeń rodziny i znajomych poślubia go. W książce opisuje życie w niewyobrażalnym luksusie, jednak życie to nie jest pozbawione wyrzeczeń i ograniczeń. Kobieta zderza się z ogromnymi różnicami kulturowymi dotyczącymi pozycji kobiety w świecie arabskim. 
  Autorka opisuje swoje przeżycia, a także dzieli się z czytelnikami historiami kobiet, które weszły w ten świat i nie miały tyle szczęścia, co ona. Po przeczytaniu tej książki mam takie przemyślenia - wielkie bogactwo deprawuje, niszczy człowieka, któremu wydaje się, że jest ponad prawem, ponad innymi. 
     I cieszę się z życia, które mam.


  "Nic nadzwyczajnego" Michała Rusinka to ciepła opowieść o noblistce Wisławie Szymborskiej. Autor kreśli portret poetki, skromnej kobiety, która bardzo nie lubiła być na "świeczniku", osoby z niesamowitym poczuciem humoru. 
   Michał Rusinek, wieloletni sekretarz Szymborskiej, opowiada historie z życia, jest to jednak opowieść taktowna, nie zdradzająca sekretów, nie przekraczająca granic dobrego smaku, nie szukająca sensacji. Dlatego bardzo ta książka przypadła mi do serca. We współczesnej gonitwie za tanimi sensacjami to jest opowieść pełna ciepła i szacunku do drugiej osoby. I napisana pięknym językiem. Gorąco polecam.

2 komentarze:

 1. Mąż specjalnie zapozował "a la żona szejka"? :)
  Zestaw bardzo gustowny!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo męski zestaw zimowy.
  A obie książki ciekawe. Lubię biografie ludzi. Przybliżają ich nam.
  Pozdrawiam serdecznie :*

  OdpowiedzUsuń

Ostatnia już relacja z podróży

   W wyniku różnych podejmowanych ostatnio działań nie dokończyłam relacji z mojej czerwcowej podróży. Dzisiaj kolejna garść zdjęć i inform...