wtorek, 8 czerwca 2021

Jestem...

     Na jakiś czas zamilkłam. Po wyjściu z ośrodka rehabilitacyjnego zaraz wyjechałam nad morze. Spędziłam tam dwa tygodnie. W pierwszym delektowałam się ciszą, przyrodą, śpiewem ptaków. Nigdy nie byłam tutaj o tej porze. Zobaczcie, jak pięknie...


   Cały czas ćwiczyłam sama, zaczęłam powoli dreptać z kijkami po okolicy. Nie były to długie marsze, ale codziennie pokonywałam coraz większy dystans. Zawitałam również na plaży. Jednak chodzenie po "kopnym" piasku sprawiło mi dużą trudność. Kolejnym razem wzięłam kijki - poszło lepiej.


   W następnym tygodniu zaroiło się od spragnionych wyjazdów turystów. Ograniczyłam zatem moje wypady poza działkę. Nie nudziłam się jednak (nigdy się nie nudzę, zawsze znajdę sobie jakieś zajęcie). Zabrałam spory zapas książek oraz robótkę.

   Seria książek, w skład której wchodzi sześć tomów, Joanny Jax Zemsta i przebaczenie: 

I tom - Narodziny gniewu

II tom - Rzeka tęsknoty

III tom - Otchłań nienawiści

IV tom - Morze kłamstwa

V tom - Bezkres nadziei

II tom - Dolina spokoju

   Podobnie jak w swych poprzednich książkach pisarka osadziła fabułę powieści w kilku krajach, pokazując losy dwóch spokrewnionych z sobą mężczyzn i ich potomków na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Julian Chełmicki i Emil Lewin są przyrodnimi braćmi, ale oprócz wspólnego ojca dzieli ich wszystko – pozycja społeczna, stopień zamożności, wyznawane wartości. Dzień, w którym dwaj młodzi chłopcy dowiadują się o swoim istnieniu, diametralnie zmienia ich życie, kładzie się cieniem na ich losie i wpływa na przyszłe pokolenia. Bracia muszą zmierzyć się z rzeczywistością, wzajemną niechęcią i trudną historią swojego kraju. Na drodze Juliana i Emila stanie także miłość i namiętność. Czy uczucie pozwoli zapomnieć o zadrze w sercu i zemście, czy wyzwoli kolejne demony?

                                                                                                                     opis pochodzi stąd (klik)

Katarzyny Michalak nie trzeba nikomu przedstawiać. W końcu udało mi się przeczytać kolejne części serii mazurskiej. 
Trzecim tomem serii są Trzy życzenia. Pojawiają się w niej zarówno zupełnie nowe postacie, jak i niektóre z poznanych wcześniej. Ta część koncentruje się na zagubionych w życiu Natalii i Damianie. Oboje mają trudności z akceptacją własnej i cudzej niedoskonałości, przez co początkowo nie mogą się porozumieć. Kolejno trafiają do położonego na Mazurach dworu Marcinki, gdzie zajmuje się nimi pełna ciepła gospodyni.

Uśmiech losu  – to  tom poświęcony umiejętności budowania szczęśliwych i trwałych związków. Opowiada o miłości i kompromisach, a także o radzeniu sobie z niemożliwymi do spełnienia marzeniami i wewnętrzną pustką. Tło książki stanowi atmosfera przygotowań do zbliżających się świąt oraz sama noc wigilijna. Znajdziemy tu wszystkich bohaterów z poprzednich części serii.


Żona winiarza Kristin Harmel to niezwykle interesująca książka.
Szampania, 1940: Ines właśnie poślubiła Michela, właściciela składu win Maison Chauveau, gdy niemiecka inwazja staje się faktem. Niebezpieczeństwo rośnie, więc Michel zaniedbuje małżeństwo, za to ukrywa amunicję dla ruchu oporu. Ines obawia się zdemaskowania, lecz przecież znacznie większe ryzyko ponosi Céline, pół-żydowskiego pochodzenia żona chef de cave. Pogłoski o Żydach, odesłanych na wschód, gdzie słuch po nich zaginął, są coraz częstsze.Gdy Céline lekkomyślnie podąża za głosem serca w desperackiej pogoni za szczęściem, Ines popełnia groźny błąd podczas rozmowy z kolaborantem. W efekcie obie ryzykują życia tych, których kochają – zagrożona jest też firma.Nowy Jork, 2019: Liv Kent właśnie straciła wszystko, a tu jeszcze bez zapowiedzi przybywa do niej jej ekscentryczna babcia francuskiego pochodzenia. Babcia nalega, aby wspólnie wybrały się do Francji. Kobiecie przyświeca ukryty cel – chce podzielić się z Liv tragiczną historią sprzed dekad. Przeszłość i teraźniejszość ścierają się, gdy Liv podróżuje do Maison Chauveau. W jaki sposób łączą się ich losy?
                                                                                                   Opis pochodzi stąd (klik)


   Głównym bohaterem książki Powrót  Nicholasa Sparksa jest lekarz Trevor Benson, który brał udział w misji wojskowej, gdzie odniósł poważne rany. Nie sądził on, że kiedyś zapragnie wrócić do odziedziczonej po dziadkach starej chaty w miasteczku New Bern w Karolinie Północnej. Dziś jednak wydaje się, że to jedyne dobre rozwiązanie.

Bohater wybiera się więc zatem do New Bern z nadzieją na spokój i odpoczynek po ciężkich przeżyciach. Poznaje tam jednak Natalię, zastępczynię miejscowego szeryfa, która porusza jego serce. Sprawdź, czy ta para ma szansę na szczęście. A może sekret, który skrywa kobieta, okaże się przeszkodą?

Jednocześnie Trevor poznaje ponurą nastolatkę Callie, która mieszka w przyczepie kempingowej w New Bern. To od niej stara się dowiedzieć czegokolwiek o zagadkowej śmierci swojego dziadka. Czego się dowie? Czy nieustępliwość Trevora doprowadzi do rozwiązania tajemnic z przeszłości?

                                                                                                      Opis pochodzi stąd (klik)


Czarne nenufary Michel Bussi
Wszystko jest tylko złudzeniem, zwłaszcza kiedy lustrzane odbicia dostarczają nowych poszlak i zacierają ślady. Jednak morderstwa, które zakłócają spokój Giverny, ukochanego miasteczka Claude'a Moneta, są bardzo realne. W sercu intrygi znajdują się trzy kobiety: dziewczynka z talentem do malarstwa, niezwykle powabna nauczycielka i stara kobieta o sowich oczach, która wszystko widzi i wszystko wie. I oczywiście niszczycielska namiętność. A w tle pogłoski o zaginionych lub skradzionych obrazach Moneta, wśród których miały jakoby się znajdować słynne Czarne nenufary.
                                                           opis pochodzi stąd (klik)


   Robótkowo - powoli kończę szal w czerwieni. Mam do pokazania trzy udziergi, które po powrocie zblokowałam. Czekają na sesję zdjęciową.

2 komentarze:

  1. Bardzo sie cieszę co rhabilitacja dał takie efekty wiadomo samemu trzeba ciągle ćwiczyć ja piasek na kołobrzeskiej plaży przechodzę z kulą.
    Pozdrawiam wakacyjnie

    OdpowiedzUsuń
  2. Wakacje nam morzem to chwilowo marzenie. Wypoczywaj i korzystaj z takiej możliwości. 🙂

    OdpowiedzUsuń

Chusta i szal w błękitach

   Chwile wolne od rehabilitacji wykorzystywałam nie tylko na czytanie. Miałam ze sobą druty i dziergałam.  Powstały dwa udziergi w błękitac...