wtorek, 6 lutego 2024

Landrynkowa SisLove Short i worry worm czyli robaczki na zmartwienia

 Chusta skrócona SisLove - kolejna. Zrobiłam ją z trzynitkowego Kokonka Merino (50% wełna merino, 50% akryl) o długości 1200m. Ten kokonek nosi nazwę Winter Fun, jest z zimowej kolekcji, jednak kolory moim zdaniem ma bardzo wiosenne. Robiłam szydełkiem 3,0. 

Chusta prezentuje się tak.










   Ostatnio dosyć mocno wkręciłam się w takie działania Random Acts of Crochet Kindness PL | Facebook. Ta inicjatywa narodziła się Stanach Zjednoczonych, polega na szydełkowaniu drobiazgów, które zostawia się miejscach publicznych, by cieszyć innych. W Polsce znajduje coraz więcej naśladowców. Całej inicjatywie poświęcona jest strona na facebooku, gdzie Ci, którzy znaleźli szydełkowe drobiazgi chwalą się tym i piszą, w którym miejscu je znaleźli. 

Worry worm czyli robaczki na zmartwienia, robię z resztek włóczek - to świetny sposób na ich wykorzystanie. Wielką radość sprawia, gdy ktoś znajdzie to, co się zrobiło i dzieli się tym na facebooku. 

Swoje podrzutki zaniosłam też do szkoły i zostawiałam w różnych miejscach. Nie spodziewałam się, że odzew ze strony dzieciaków będzie tak bardzo pozytywny. Największą frajdę sprawia mi słuchanie dywagacji  uczniów, kto to w szkole może zostawiać worry worm. 

                                                                                    

Przezczytałam:
3. "Kochankowie burzy. Na dworze w Makowie" cz.2 - E. G. Erban
4. "Kochankowie burzy. Sekrety rózanego ogrodu" cz. 3 - E.G. Erban
5. "Kochankowie burzy. Martwa cisza" cz.4 - E. G. Erban
6. "Kochankowie burzy. Czas wojny, czas miłości" cz. 5 - E.G. Erban
7. "Bralczyk o sobie" P. Goźliński, K. Oponowicz - ciekawa rozmowa z prof. Bralczykiem o jego 
                                                                                   dzieciństwie, młodości, życiu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Landrynkowa SisLove Short i worry worm czyli robaczki na zmartwienia

 Chusta skrócona SisLove - kolejna. Zrobiłam ją z trzynitkowego Kokonka Merino (50% wełna merino, 50% akryl) o długości 1200m. Ten kokonek n...